0242 229 23 44

bilgi@altinyakakoleji.com

Konyaaltı, Antalya

Gürsu Mah. Atatürk Bulvarı 189/A

[popup_anything id="2299"]

0242 229 23 44

bilgi@altinyakakoleji.com

Konyaaltı, Antalya

Gürsu Mah. Atatürk Bulvarı 189/A

07:30 - 18:30

Monday - Friday

ULUSAL SINAVLARA HAZIRLIK

ULUSAL SINAVLARA HAZIRLIK

Ulusal Sınavlara Hazırlık

Akademik kazanımların ölçme ve değerlendirmesinin yapıldığı ulusal sınavlar yıldan yıla içerik ve yöntem değişiklikleri yaşasa da özünde öğrencinin bilgi, kazanım ve yorumlama gücünü ölçme ve değerlendirme görevini yerine getirerek bir üst eğitim kurumuna yerleşmesinde etkin rol oynar. Ülkemiz eğitim sisteminde önemli bir yeri olan sınavlarda öğrencilerimizin başarılı sonuçlar alması temel hedeflerimizdendir. Ulusal Sınavlara Hazırlık sistemimizin temelini 5. sınıftan itibaren başlayan deneme sınavları oluşturur. Düzenli olarak uygulanan deneme sınavlarında öğrencinin kazanım ve yorumlama becerilerindeki gelişiminin röntgeni çekilir. Altınyaka Kolejinde uygulanan “iyileştirme” odaklı ölçme değerlendirme sistemi öğrencinin geliştirilmesi gereken yönlerine odaklanır. Akademik gelişimini birebir takip eden ADVISOR öğretmeninin yönlendirme ve takibiyle öğrenci etüt sistemiyle eksiklerini giderir. Etüt sistemi öğrencinin bireysel öğrenme modeli göz önünde tutularak yapılandırılır. Böylece öğrencinin tam öğrenmeye ulaşması ve potansiyelini gerçekleştirmesi hedeflenir. Bireysel öğrenme modeline göre şekillendirilen etüt sistemi Altınyaka Kolejinin en önemli farklarındandır ve öğrencinin başarısını sistematik olarak artırmasında kilit rol oynar. 

Altınyaka Kolejinin uzman kadrosu tarafından hazırlanan soruların yer aldığı deneme sınavları ulusal sınav örneklerine uygundur ve fark yaratan sorularla mikro deneme yapılması sağlanır. Bir başka deyişle öğrenciler her deneme sınavında “fark yaratan soru” denemesi de alır ve bu sorulardaki başarısı ayrıca değerlendirilerek gelişimi takip edilir.

Ulusal Sınava Hazırlık sistemi içinde en önemli değerimiz konusunda deneyimli ve takip gücü yüksek akademik kadromuzdur.

Erken Kayıt Avantajlarıİncele
+ +