0242 229 23 44

bilgi@altinyakakoleji.com

Konyaaltı, Antalya

Gürsu Mah. Atatürk Bulvarı 189/A

[popup_anything id="2299"]

0242 229 23 44

bilgi@altinyakakoleji.com

Konyaaltı, Antalya

Gürsu Mah. Atatürk Bulvarı 189/A

07:30 - 18:30

Monday - Friday

Eğitim Modelleri

Eğitim Modellerimiz

Hafta sonu “Konu Tamamlama” ve “Etüt Programı” uygulaması ile ‘Tam Öğrenme Modeli’ne uygun olarak öğrencilerimizin çeşitli sanatsal, sportif aktivitelere katılım, sağlık sorunları gibi sebeplerle derse katılamamaları ya da katıldıkları dersi kavrayamama gibi nedenlerle oluşmuş kazanım kayıplarını en aza indirmek amacı öğretmenlerimiz eşliğinde ek çalışmalar yürütürüz.

Ortaokul öğrencilerimizin mevcut ulusal sınavlara hazırlanmaları amacıyla, hafta içi üç gün, ders saatleri sonrası ve Cumartesi günleri ek çalışmalarla birlikte Eğitim Destek Programı (EDP) ve/veya Etüt çalışmalar programlar ve bu çalışmaları branş öğretmenlerimizle yürütürüz.

Eğitim Uygulamaları

Altınyaka Koleji eğitim programlarımızı projelerle destekleriz. Projeler ve etkinlikler öğretmenlerimiz tarafından ders planlarında etkin olarak kullanılır. Tüm sınıflarımızda bulunan Bilgisayar destekli Akıllı Tahta ve 3 Boyutlu eğitim programları gibi eğitim teknolojileri, öğrencilerimizin mümkün olduğunca çok duyuyla derse katılımlarını sağlayarak ‘Tam ve Uzun Süreli Öğrenme’ye yardımcı olur.

Fen Bilimleri derslerinin bir kısmını tam donanımlı modern laboratuvarlarımızda işleyen öğrencilerimizin edindikleri bilgileri içselleştirmesini; yaş seviyelerine uygun değişik deneyler ve gözlemler yaparak  neden-sonuç ilişkisi kurabilme becerilerinin ve analitik düşünme performanslarının geliştirilmesi hedefleriz.

Altınyaka Koleji Ortaokulu olarak, Atatürk İlke ve İnkılâplarını benimsemiş, çağdaş, tarihimizi ve kültürümüzü kavramış, evrensel değerlere, demokrasiye ve insan haklarına saygılı, donanımlı, yaşadığı çevreye ve o çevredeki tüm canlılara karşı yorumlama becerisi gelişmiş, eleştirel ve bilimsel bakış açısına sahip, yaratıcı, sosyal katılım becerileri gelişmiş, üretken, haklarını ve sorumluluklarını bilen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları mezun etmeyi hedefleriz.

Bu amaçla öğrencilerimizin akademik eğitimlerini sosyal, kültürel, tarihî, bilimsel deney ve projelerle deneyimlemesini, hayattaki pratik karşılığı hakkında fikir sahibi olmasını, ‘öğrenmeyi öğrenme’sini sağlarız.

Anadilini doğru yazmayı, okumayı ve konuşmayı öğrenmiş, kendini doğru ifade edebilen öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen Altınyaka Kolejinde, ‘Etkin Okuma Programları’ ve çeşitli şiir, kompozisyon, drama, deneme, tiyatro projeleriyle öğrencilerimizin ilkokulda edindikleri Anadil hakimiyetlerini geliştirerek, üst düzeye taşımak üzere eğitim programları uygular, yaş seviyelerine uygun kültür ve sanat gezileri gerçekleştirir, önemli sanatçıların okulumuzda gerçekleştirilen panel, konferans ve atölye (workshop) çalışmalarında misafir edilmesi konusunda çalışmalar yürütürüz.

Erken Kayıt Avantajlarıİncele
+ +