0242 229 23 44

bilgi@altinyakakoleji.com

Konyaaltı, Antalya

Gürsu Mah. Atatürk Bulvarı 189/A

[popup_anything id="2299"]

0242 229 23 44

bilgi@altinyakakoleji.com

Konyaaltı, Antalya

Gürsu Mah. Atatürk Bulvarı 189/A

07:30 - 18:30

Monday - Friday

Kodlama

Kodlama

Kodlama 21. Y.Y verdiği teknoloji çağının en temel gereksinimi haline gelmiştir. Altınyaka Koleji olarak bunun bilincindeyiz ve her türlü desteği sağlamaktayız. Geleceğin insanlarının teknolojiyle iç içe olacağı Altınyaka Kollej’ince artık ön görülen değil bilinen bir gerçektir. Öğrencilerimizin gelecekte seçecekleri her meslek dalında teknolojiye ihtiyaç duyacaklarının bilincindeyiz.  Geleceğin insanlarının her meslek dalında, ciddi bir teknolojik donanıma sahip olması gerektiğinin bilincinde olarak, öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken, onları bilişim ve kodlama alanında şimdiden donanımlı birer birey olarak hazırlıyoruz.

Günümüzde pek çok ihtiyacımızı dijital hizmetlerden karşıladığımız da düşünülürse, bu alana yabancı olmayan gençlerin, kariyerlerinde sadece hizmet alıcı değil, belki bu alanda ciddi kaynak kod üreticisi olma şansını da onlara sağlıyoruz.

Kodlama eğitimi eğer iyi bir uzman tarafından veriliyor ise, yabancı dil öğrenmekten hiçbir farkı olmayan bir eğitimdir. Çünkü aynı mantık ile ilerler ve bir iletişim biçimidir. Tabi ki bu alanda aldığı eğitimi küçük yaşta özümseyen bir genç, ileride birçok alanda başarının da sahibi olacaktır.

Çocuklarımız henüz konuşmayı öğrenmeden dijital dünya ile tanışıyorlar, bizlerden daha şanslı oldukları bir gerçek, çocukların bu ilgisini faydalarına kullanmalarını öğretmek ise onlar için sağlayacağınız en önemli kazanımlardan birisi olacaktır.

Kodlama ile tanışan birçok çocuk, ilk yıllarında kendi oyunlarını yazıp çeşitli web sayfalar hazırlayabilmekte, robotik kodlama konusunda inanılmaz gelişimler sağlayabilmektedir.

Kodlama eğitimi, yaratıcılığı ve yenilikçiliği ciddi anlamda harekete geçirir ve bireyin düşünme ve üretme planına teşvik eder.

Gelecekte birçok alanda kullanılacak olan kodlama, öğrencilerimizin kendi alanlarında öncü olmalarını sağlayacaktır.

Kodlama ile Yaratıcılığı gelişen öğrenciler kısa sürede inanılmaz projelere imza atarlar.

Kodlama diğer birçok alanda öğrencilerimize ciddi katkılar da sağlar, öğrenme becerisini ve sistemli çalışmayı da kazandıran programlama – Kodlama eğitimi öğrencilerimizi gelecekte güçlü bireyler olmasında ciddi katkı sağlamakta.

 

Algoritma; kısa bir tabir ile açıklanması gerekirse, bir sorunun veya problemin çözüm sürecinde ihtiyaç duyduğumuz işlemlerin mantıksal ve sıralı bir biçimde anlatımıdır.

Algoritma kodlama veya yazılım gibi alanların dışında, günlük yaşamımızda pek çok aktivitemizde, matematik ve diğer derslerimizde bize yöneltilen soruların yanıtlanılmasın da bize ciddi kolaylıklar sağlamaktadır.

Altınyaka Koleji’de tüm derslerde olduğu gibi kodlama eğitiminde de pek çok eğlenceli unsurlar oluşturularak eğitim verilmektedir. Dolayısı ile öğrencilerimiz derslerini sevmekte ve heves ile katılmaktadır.  Bu alanda aldığı eğitim ile tüm programlama dillerinde proje oluşturabilmeleri sağlanır. Öğrencileriz birebir ve uygulamalı dersler alırlar ve bu sayede çeşitli projeler geliştirmeye hemen başlayabilirler.

 

Dijital çağda iyi bir iş sahibi olmak için yazılım bilmek çok önemlidir.

YENİ MEDYA

SOSYAL MEDYA UZMANLIĞI

VERİ MADENCİLİĞİ

MOBİL YAZILIMCILIK ?

ETİK HACKER ?

FRONT-END MÜHENDİSİ ?

İŞ ZEKASI UZMANI

Erken Kayıt Avantajlarıİncele
+ +