0242 229 23 44

bilgi@altinyakakoleji.com

Konyaaltı, Antalya

Gürsu Mah. Atatürk Bulvarı 189/A

[popup_anything id="2299"]

0242 229 23 44

bilgi@altinyakakoleji.com

Konyaaltı, Antalya

Gürsu Mah. Atatürk Bulvarı 189/A

07:30 - 18:30

Monday - Friday

Koçluk Sistemi

ÖĞRENCİ KOÇLUĞUNUN KATKILARI

Özgüven gelişir,

Öğrencimizin kendine olan inancı ve sosyal çevresi ile olan ilişkisini düzenler ve özgüvenli bir birey olma yolunda öğrencimize katkı sağlar.

Öğrenmeyi öğrenir ve öğrenmeyi sever.

Öğrencimizin derslerine olan ilgisinin artması ve tam motive ile öğrenmeye odaklanmasını sağlar.

Amaç ve hedef belirleme, projelendirme ve sonuçlandırma becerisi kazanır.

Kendi amaç ve hedeflerini belirlemede büyük katkı sağlar. Belirlediği hedefe ulaşmak için projeler geliştirme becerisini kazandırır ve sonuca kendi çabası ile ulaşmasını sağlar.

Sorumluluk duygusu, iç disiplin

Koçluk sisteminde önem verilen en önemli unsurlardan birisi de iç disiplindir. Başarının ve Akademik kariyerin vazgeçilmez unsurlarından biri olan sorumluluk bilincini kazanmasını sağlar. Hedefine giderken en önemi unsurlardan biri İç disiplinidir. İç disiplini gelişmesi öğrencilerimize hedefine en doğru yoldan ulaşmasını sağlayacaktır.

Problem çözme ve güçlüklerle baş etme yetenekleri artar.

Koçluk sisteminin öğrenciye katkılarından biriside hiç şüphesiz, güçlükler ile başa çıkabilme yeteneğidir. Hem eğitim hayatı süresince ( Üniversite ve Akademik kariyeri), hem de kariyerinin her aşamasında bu yeteneğine ihtiyaç duyacak ve ilerlemesini sağlayacak yeteneklerinden birisi olacaktır.

Kendini tanır ve kendini yönetmeyi öğrenir.

Koçluk sistemi kendi içinde birçok alana ayrılsa da aslında tüm başlıkların amacı öğrencinin kendi potansiyelini arttırmak, oluşan potansiyelin farkına varmasını sağlamak ve potansiyelini en iyi şekilde kullanmasını, amaçlar.

Erken Kayıt Avantajlarıİncele
+ +