0242 229 23 44

bilgi@altinyakakoleji.com

Konyaaltı, Antalya

Gürsu Mah. Atatürk Bulvarı 189/A

[popup_anything id="2299"]

0242 229 23 44

bilgi@altinyakakoleji.com

Konyaaltı, Antalya

Gürsu Mah. Atatürk Bulvarı 189/A

07:30 - 18:30

Monday - Friday

Etkin Okuma Programı

ETKİN OKUMA

“Ben kitaplarımı değil, kitaplarım beni ortaya çıkarmıştır.”
Montaigne’in bu sözünden yola çıkarak size Etkin Okuma Programından bahsedelim.

Etkin okumanın sayısız faydalarından sadece bir kaçını sizler ile paylaşıyoruz;

  • Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırarak, onların algılama, muhakeme etme, güzel Türkçemizi inceliklerine göre kullanma yeteneklerini geliştirmek.
  • Eğitim hayatları boyunca girecekleri sınavlarda başarı seviyelerinin yükselmesini sağlamak.
  • Etkin okuma programı ile öğrencilerimiz gelecekte karşılarına çıkacak her sınavda rakiplerine karşı ciddi bir üstünlük sağlayacaktır. Bu etkinin yanı sıra, öğrencilerimizin kişisel ve kültürel gelişimine de ciddi katkı sağlayan bu uygulama sayesinde öğrencilerimizin, hem kelime dağarcıkları gelişmekte hem de gün geçtikçe artan bir potansiyele sahip olmaktalar.
  • Etkin Okuma programı sayesinde, birçok yazar ve düşünürü yakından tanıma fırsatı yakalayan gençlerimizin entelektüel birikimleri artmakta, dünya ve dünya edebiyatı hakkında geniş bilgi edinmektedir.
  • Kelime dağarcığı gelişen öğrencilerimizin kendilerini ifadede daha becerikli olduklarını gözlemliyor ve bu programa olan desteğimizi daha da arttırıyoruz. Kendini ifade etmekte yetenekli olan gençlerimizin, fikir ve düşüncelerini hayata geçirmekte başarılı oldukları da açıkça gözlemlenmekte.
  • Etkin Okuma programı kapsamında ortak bir programın içinde olan öğrencilerimiz birbirleri ile iletişim haline girmekte ve bilgilerini paylaşmakta. Bu paylaşım özgüvenleri için oldukça faydalı olmakla beraber, artan potansiyellerinin de farkına varmalarını sağlamakta.
  • Yapılan birçok bilimsel araştırmada düzenli kitap okumanın beyinde nöron bağlantılarını ciddi olarak arttırdığı tespit edildi. Tabi ki bu da daha zeki bir insan olmak anlamına geliyor.
Okulumuz'da okuma köşesi
bahçemiz etkin okuma
Erken Kayıt Avantajlarıİncele
+ +