0242 229 23 44

bilgi@altinyakakoleji.com

Konyaaltı, Antalya

Gürsu Mah. Atatürk Bulvarı 189/A

[popup_anything id="2299"]

0242 229 23 44

bilgi@altinyakakoleji.com

Konyaaltı, Antalya

Gürsu Mah. Atatürk Bulvarı 189/A

07:30 - 18:30

Monday - Friday

UYGULAMALI DERSLER

UYGULAMALI DERSLER

GÖRSEL SANATLAR

Sanat Felsefesi, Sanat Eserleri İnceleme, Sanat Tarihi, Estetik, Müzecilik, Sanat Sosyolojisi, Yaratıcı Drama gibi temel kazanımlardan oluşturulan Görsel Sanatlar Dersi müfredatı, öğrencilerimizin sanat bilinci ve farkındalığı kazanmalarını, sanatın tarihine de felsefesine de hakim olmalarını, eserleri analiz edip yorum yapabilmelerini, estetik ve entelektüel bakış açısı kazanmalarını sağlar.

Öğrencilerimiz, profesyonel atölyelerde görsel sanatların tüm alanlarında çalışarak yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfeder. Bu doğrultuda Altınyaka Koleji olarak öğrencilerimizden meslekleri ne olursa olsun, sanattan anlayan estetik değerlere sahip, sanata sahip çıkan, sanat bilinci gelişmiş bireyler olmalarını bekliyoruz.

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR UYGULAMALARI

Ortaokulda tüm sınıf düzeylerine uygun olarak belirlenmiş yıllık plan ve programlar çerçevesinde yapılan çalışmalarla öğrencilerin gerekli kazanımları edinmesi sağlanır. Ayrıca farklı spor branşlarını tanıtıcı ve öğrenmeyi geliştirici uygulamalar da Beden Eğitimi ve Spor dersi içinde gerçekleştirilir. Kulüp çalışmaları ile öğrencilerimiz ilgi duydukları spor branşlarına yönelik de eğitim almaya devam eder.

Okul takımı çalışmaları ile takım bireyi olma, sorumluluk alma ve aldığı sorumluluğu yerine getirme, paylaşımcılık, mücadele ve fair play olgusunun yerleşmesi üzerinde durulur. Öğrencilerimize verilen ödev ve projeler ile sporu araştırarak öğrenmeleri de benimsetilir. Okul içi ve okul dışı gerçekleştirilecek aktiviteler ile spora olan ilgileri sürekli canlı tutulur.

Ayrıca tüm öğrencilerimizin fiziksel uygunluk gelişimleri, testler ve ölçümler yapılarak (antropometrik ölçümler ve fiziksel uygunluk testleri) takip edilmektedir.

MÜZİK

Atatürk’ün sanata ve sanatçıya verdiği önemden yola çıkarak öğrencilerimizin tüm dünya müziklerini tanımalarını sağlıyoruz. Müziğin insan ve toplum hayatındaki önemini vurgulayıp çocuklarımıza müziği oluşturan temel ögeleri öğretiyoruz.

Nota ve solfej bilgisine sahip, müziğin tarihsel gelişimini öğrenmiş müzik kültürü olan bireyler yetiştiriyoruz.

Erken Kayıt Avantajlarıİncele
+ +