0242 229 23 44

bilgi@altinyakakoleji.com

Konyaaltı, Antalya

Gürsu Mah. Atatürk Bulvarı 189/A

[popup_anything id="2299"]

0242 229 23 44

bilgi@altinyakakoleji.com

Konyaaltı, Antalya

Gürsu Mah. Atatürk Bulvarı 189/A

07:30 - 18:30

Monday - Friday

Yabancı Dil Öğrenmek İstek mi, Yetenek mi?

TALENT OR WILLING FOR LEARNING A FOREIGN LANGUAGE?

Everybody wants to speak a foreign language. This is not easy but not hard… If you want to learn a foreign language permanently, you should be willing and careful. Moreover, you should use this language in your daily life. You can think that ‘how can i use in daily life?’ But think about the names of some stores or brands. In fact, we use the foreign language ıin our daily life and this enables us to remember the language easily. So, it is obvious that learning language is more related with willing and attention than talent.
In addition to that, learning is a lifelong thing. There is no end in learning and the learning is only for people so we must use this feature.

YABANCI DİL ÖĞRENMEK İSTEK Mİ, YETENEK Mİ?

Herkes, en az bir yabancı dil konuşmak ister. Bu, kolay değil ama zor da değil… Eğer yabancı bir dili öğrenmek istiyorsanız, istekli ve dikkatli olmalısınız. Buna ek olarak, bu dili günlük hayatınızda kullanmalısınız. ‘Günlük hayatımda nasıl kullanabilirim ki?’ diye düşünebilirsiniz ama bazı mağaza ve markaların isimlerini düşünün. Aslında, biz yabancı dili günlük yaşamımızda kullanıyoruz ve bu, bizim, dili kolayca hatırlamamızı sağlıyor. Bu yüzden dil öğreniminin yetenekten çok istek ve dikkat ile ilgili olduğu belli.
Buna ek olarak, öğrenme yaşam boyu süren bir eylemdir. Öğrenmenin sonu yoktur ve öğrenmek, sadece insanlar içindir bu yüzden bu özelliği kullanmalıyız.

Leave a Reply

Erken Kayıt Avantajlarıİncele
+ +